شاسی بلند ایران خودرو

ایران خودرو با توسعه پلت‌فرم پی‌اف یک پژو، قصد دارد یک خودرو کراس‌اوور یا شبه شاسی‌بلند تولید کند.

این خودرو از موتور “ای‌اف هفت(توربو)” با قدرت ۱۶۰ اسب بخار استفاده خواهد کرد. این موتور جدید با حجم ۱.۶ لیتر، قدرت ۱۶۰ اسب‌بخار تولید می‌کند.

این خودرو فعلا با نام “K125” شناخته می‌شود و اندازه‌ای در حدود پژو ۲۰۰۸ دارد. پیش از خروج پژو از ایران در پی فشار آمریکا، این شرکت در حال کار روی ساخت سه خودرو پژو ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ روی پلت‌فرم “پی‌اف یک” پژو بود.

از این سه خودرو پژو ۲۰۰۸ یک خودرو شبه شاسی‌بلند یا کراس‌اوور است. بر اساس تصاویر منتشر شده خودرو جدید ایران‌خودرو هم شباهت‌های زیادی به پژو ۲۰۰۸ دارد. از نظر فنی موتور و گیربکس این خودرو با پژو ۲۰۰۸ کاملا متفاوت است. اما باقی اجزا فنی شباهت‌های زیادی دارند.

این خودرو با سیستم‌های ترمز ABS ،EBD ،EBA همراه کیسه‌های هوا در جلو و طرفین کابین، نگه‌دارنده ‌صندلی کودک، حسگر فشار باد لاستیک، نشانگر اخطار کمربند ایمنی و ایموبلایزر تولید خواهد شد.

عادل پیرمحمدی مدیرعامل ساپکو به سایت بیت‌ران گفته است: «شاسی‌بلند ایران‌خودرو روی پلتفرم بومی‌سازی شده پژو ۳۰۱ تولید می‌شود ما کاملاً ساختار آن را عوض کردیم و کسی نمی‌تواند مدعی شود که این پلتفرم برای پژو ۳۰۱ است. ضمن اینکه در نسخه کراس‌اوور ما موتور EF7 پلاس توربو استفاده خواهیم کرد.»

وی درباره توان و گشتاور موتور این خودرو کراس‌اوور اظهار داشته است: «حدود ۲۳۵ نیوتن متر گشتاور آن است با گیربکس شش دنده اتوماتیک که روی دنا پلاس نصب شده است، ارایه خواهد شد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =

تماس با ما اسکرول به بالا